LKS Iskra Iskrzyczyn nagłówek strony
Dziś jest 14 Sierpień 2022 r. Imieniny obchodzi: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz .                   Teraz jest 09:16        LKS ISKRA Iskrzyczyn
nagłówek klubu sportowego iskra iskrzyczyna
Noworoczny wywiad z trenerem Adamem Olszarem.
[17:00 05.01.2011]
Krystian Szczypka: Jesteś szkoleniowcem Lks ISKRA Iskrzyczyn już ponad 2 lata. Jak w tym czasie przebiegały Wasze treningi, na czym skupialiście swoją uwagę?

Adam Olszar: Przychodząc na pierwszy trening Trampkarzy byłem trochę zagubiony, ponieważ był to mój debiut jako trener młodzieży. Już po kilku treningach dobrze rozumieliśmy się z chłopakami. Wiedzieliśmy, że chcemy powalczyć o dobre miejsce w lidze. Ja jako trener chciałem im pokazać jak dzięki ciężkiej pracy na treningach osiągnąć wysokie umiejętności piłkarskie. Na pierwszych ćwiczeniach skupiałem się, aby każdemu z chłopaków przydzielić odpowiednią pozycję na boisku..(pytając na drugim treningu kto i gdzie chciałby grać, dowiedziałem się że mam 11 napastników). Tak od początku mojej przygody z drużynami młodzieżowymi, do dnia dzisiejszego, uczę chłopaków odpowiednich zachowań na boisku i poza nim, a także wielu innych umiejętności przydatnych w dalszej karierze piłkarskiej.

Jak układała się Twoja współpraca z Zarządem Klubu?

Współpraca z zarządem układa się bardzo dobrze i oby nic jej nie zakłóciło. Uważam, że wiele klubów może pozazdrościć takiego zarządu, który wkłada bardzo dużo serca, zarówno pod względem organizacyjnym jak i gospodarczym, w działaniach klubu.

Zakończyła się runda jesienna. Trampkarze ostatecznie zajęli szóste miejsce w tabeli, a juniorzy dziewiąte. Czy ten wynik Ciebie satysfakcjonuje?

Jeśli chodzi o drużynę Trampkarzy to mam mały niedosyt, ponieważ po cichu liczyłem, że po rundzie jesiennej będziemy plasować się w pierwszej 3-ce. Niestety chłopcy w paru ważnych meczach popełniali indywidualne błędy, które zaważyły na wynikach meczy. Pozytywne jest to, iż udało nam się wspólnie wypracować przestrzeganie zasady ,,Jeden za wszystkich wszyscy za jednego". Dzięki temu na dzień dzisiejszy chłopcy tworzą silny zespół na boisku i poza nim.

Natomiast jeśli chodzi o drużynę Juniorów to niestety większości meczów drużyna nie mogla wyjść na boisko w pełnym składzie , co miało wpływ na końcowy wynik rundy. Ważnym aspektem drużyny było pokazanie woli walki. Gdy drużyna przegrywała dużą ilością bramek nigdy się nie poddawała i zawsze grała do samego końca. Za to należą się ukłony dla naszego zespołu Juniorów.

Którzy z zawodników zasługują na szczególne uznanie i pochwałę po rundzie jesiennej?

Nie chciałbym chwalić pojedynczych zawodników, ponieważ uważam, że cała drużyna pracuje na wynik, a nie pojedyncze jednostki.

Jak będą wyglądały Wasze przygotowania do wiosennych rozgrywek?

Nasze przygotowania do rundy wiosennej będą głównie odbywały się na boisku klubowym. Będziemy również brali udział w sparingach na sali, a jak pogoda dopisze, będziemy rozgrywać sparingi na boisku.

Jakie cele stawiacie sobie w rundzie wiosennej?

Głównym celem naszych drużyn młodzieżowych jest powalczenie o wyższe miejsca w tabelach, a także wyeliminowanie indywidualnych błędów. Oczywiście nie tracąc przy tym przyjemności i zabawy z gry w piłkę nożną.

Oceń artykuł. Error connecting to mysql