LKS Iskra Iskrzyczyn nagłówek strony
Dziś jest 14 Sierpień 2022 r. Imieniny obchodzi: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz .                   Teraz jest 07:42        LKS ISKRA Iskrzyczyn
nagłówek klubu sportowego iskra iskrzyczyna
Sylwestrowy wywiad z trenerem Władysławem Gaszczykiem.
[16:00 31.12.2010]
Krystian Szczypka: Jest Pan szkoleniowcem Lks ISKRA Iskrzyczyn już około roku. Jak w tym czasie przebiegały Wasze treningi, na czym skupialiście swoją uwagę?

Władysław Gaszczyk: Przychodząc w styczniu 2009 do Iskrzyczyna spodziewałem się tego, że czeka nas ogrom pracy. Nas czyli mnie i zawodników. Oprócz treningów bardzo ważnym, elementem było zbudowanie dobrej atmosfery. Chłopcy przyjęli moje warunki i zasady chociaż oczywiście początki były dość trudne. Myślę, że przez ten rok utworzyliśmy dość dobry kolektyw, który wie o co walczy. A z tą wiarą było u zawodników najgorzej. Teraz chłopcy wychodzą na każdy mecz z wolą i wiarą w zwycięstwo i dają z siebie wszystko, żeby to osiągnąć, a że niekiedy nie wyjdzie, trudno to jest tylko sport.

Jak układała się Pana współpraca z Zarządem Klubu?

Jeśli chodzi o współpracę z zarządem to nie mam na co narzekać. Na początku prezes przedstawił mi jakie są jego oczekiwania i możliwości klubu, ja to zaakceptowałem i przedstawiłem swoje zasady i wymagania, które zarząd przyjął W ogóle jeśli chodzi o zależności trener- zarząd czy trener- zawodnicy wyznaję zasadę: „szanujmy się wzajemnie”

Zakończyła się runda jesienna. Seniorzy zajęli 10 miejsce. Czy ten wynik Pana satysfakcjonuje?

Obiektywnie mówiąc, przed rundą każdy wziąłby 16 punktów w ciemno. Jeśli chodzi o mnie to uważam, że mogliśmy jeszcze parę punktów dołożyć do tego dorobku. Zabrakło jednak tzw. „cwaniactwa boiskowego”. Mam nadzieję, że na wiosnę ten wynik jeszcze poprawimy.

Którzy z zawodników zasługują na szczególne uznanie i pochwałę po rundzie jesiennej?

Jeśli chodzi o pochwały, czy wyróżnienie to jeszcze na to za wcześnie. Trzeba jednak zauważyć, że prawie każdy z zawodników poczynił postępy, a jako drużyna też prezentujemy się coraz lepiej.

Jak będą wyglądały Wasze przygotowania do wiosennych rozgrywek?

Przygotowania zaczynamy 2 stycznia 2011 gierką noworoczną. Trenujemy 3x w tygodniu. Do połowy lutego mamy 6 jednostek treningowych na hali, reszta to teren+boisko. Przewiduję rozegranie 6-8 sparingów. Mam nadzieję że frekwencja na treningach będzie trochę lepsza niż w poprzednim sezonie.

Jakie cele stawiacie sobie w rundzie wiosennej?

Chciałbym, aby drużyna jeszcze bardziej się skonsolidowała i wypełniała w 100% przedstawione przed meczem założenia taktyczne. Poprawić trzeba w szczególności grę ofensywną, bo strzelamy zbyt mało bramek. Jeśli to uczynimy to miejsca 6-8 są całkiem realne.

Czy według Pana są konieczne wzmocnienia niektórych pozycji w naszej drużynie, jakie transfery by Pana interesowały.

Na pewno potrzeba nam dobrego stopera i napastnika. Dobrego tzn takiego, który będzie wzmocnieniem dla drużyny i dobrze wkomponuje się w zespół.

Oceń artykuł. Error connecting to mysql